buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: חוות דעת כללית- הפניה לבדיקות נוספות/מומחה רלוונטי

חוות דעת כללית- הפניה לבדיקות נוספות/מומחה רלוונטי לפני 11 שנים 1 חודש #943

• בעילום שם
  • בעילום שם's Avatar
שלום רב,

אני בת 26, ברקע מחלת קרוהן כבר 11 שנה- במצב לא פשוט, אךמתפקדת באופן מלא.

במהלך יולי 2008 התחלתי להרגיש כל מיני סימפטומים נוירולוגים כגון:חולשה בידיים וברגליים לסירוגין,תחושות לא תקינות בלשון, חולשה כללית ועייפות רבה, קושי להחזיק הצוואר ישר, חוסר בשיווי משקל ועוד כהנה וכהנה.בהמשך, לאחר כחודש התחילו לי 'קפיצות שרירים'- חלקן נראות לעין,חלקן רק הרגשתי.
עד היום יש לי מדי פעם קפיצות שרירים (לפני תחילתו של כל הסיפור..מעולם לא סבלתי מתופעה זו).

במקביל,בערך כחודש לאחר תחילת התופעות, הרגשתי יום אחד מעין 'שיתוק' באחד ממיתרי הקול- ומאז הרגשתי שאט אט נהרס לי הקול בהדרגה. בעקבותי שיתוק זה, עד היום יש לי עייפות קשה בעת דיבור.
עוד בעניין זה:רק לפני מספר חודשים-למרות שהתלוננתי זמן רב- אובחנה לי בעיה של חוסר היצמדות מיתרי הקול עי אא"ג(כלומר הבעיה הלכה והחריפה- כי בהתחלה רופא אאג לא ראה כלום מלבד אדמומיות קלה ביותר).בשבוע הקרוב, יש לי תור סוף סוף לקלינאית תקשורת...

כמובן, שכמו כל היפוכונדרית טובה פיתחתי חרדה די רצינית(חשדתי ועדיין חושדת קצת..רחמנא לצילן בALS- בעקבותיה טופלתי קצת בקסאנקס..

בדיקות דם- כולל B12 היו תקינות לגמריי(למעט אנמיה קלה שמקורה בקרוהן).
בעקבות תלונותיי אף נשלחתי ל MRI (שללו טרשת) -שגם הוא יצא תקין, ללא כל ממצא.
עברו כמה חודשים, הדברים יחסית נרגעו (למעט סיפור הקול)ואז חזרו.

לכן בהמשך, בהתאם לבקשתי הופניתי לEMG- (אבל רק לשלילת פאוטרן מיוטומי)והבדיקה יצאה תקינה.הרופא טען שאני לא צריכה בדיקת 'מחטים' לבדיקת העצבים- כי על פי בדיקה גופנית שטחית שביצע איני סובלת מנוירופתיה כלשהי ואם יש משהו אז מדובר בשרירים.בכל מקרה- לא נמצא שום ממצא גופני חיצוני בבדיקה נוירולוגית.

גם מומחה לנוירולוגיה שהלכתי אליו בעבר באופן פרטי..טען שהכיוון הוא בכלל לא ALS..אבל אני כבר לא יודעת מה לחשוב..כי אףאחד לא נותן לי פיתרון לבעיותיי.

כרגע, עברתי בדיקת דם לאיתור נוגדנים למיאסטניה גרביס. טרם נתקבלה תוצאה.

מזה כחודש, מאז אירוע ארוך של חולשה/התקררות - רדומה/משותקת לי חלק מהלשון ואני מרגישה הגבלה בתנועה שלה בפה, חולשה בלסתות, כאב לסתות,חולשה בעת דיבור ולעיסה, קושי רציני בהוצאת קול(שומעים שאני מתאמצת להוציא קול) וחולשה כללית(כולל חולשת שרירים לא ספציפית במיוחד). מעבר לכך בעניין הקורהן- סובלת במהלך רוב השנה משלשולים(יותר קשים מבדכ- למרות שהעניין עשוי להיות קשור לקרוהן) ואף מירידה על השליטה בסוגרים.

כלומר מה שהכי מפריע לי כרגע זה:

א.קושי בדיבור ב.חולשה כללית
יש לי גם פה ושם קפיצות שרירים-אך מעבר למימד הנפשי (חרדה מהנורא מכל) הדבר לא גורם לי קושי פיזי כלשהו.

סה"כ מדובר בשנה- מאז שכל הסיפור התחיל..בחודש חודשיים האחרונים אני כבר ממש לא מתפקדת בעבודה וכו'-בעיקר עקב עייפות קשה וקושי בהוצאת קול+לשון חצי משותקת(מהחודש האחרון)..כך שמבחינתי המצב החמיר.

שאלותיי בכלליות:

1. האם כדאי להתעקש על EMG לבדיקת העצבים עצמם?(הבנתי שמה שעשו לי בעצם זו בדיקה של השריר)

2. אבקש המלצה על רופא מומחה שיכול לרכז את הטיפול בי,למצוא בסבירות גבוהה את הפתרון
לבעיותיי.(מוכנה להיעזר בשירות פרטי בתשלום).

אני צריכה מישהו שירכז את כל הטיפול בי-כי לא נותר בי עוד כוח להסתובב בין מיליון רופאים..

3.האם יכול להיות שגם כעת(אשמח אם תנקוט במידת הסבירות)-כשאיני חשה בחרדה, המקור לכל בעיותיי הוא פסיכיאטרי ואיני מודעת לכך?
(בגלל שרמזו לי שהכיוון הוא נפשי- חרדות וכו'- ביקשתי הפניה לפסיכיאטר- בקרוב אבחן גם כיוון זה- למרות שלהרגשתי האישית זה לא העניין העיקרי שבגינו הסיפור נגרם).

סליחה על האורך,
אשמח לכל תשובה ועזרה.
אני נורא רוצה את החיים שלי חזרה.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

תגובה:חוות דעת כללית- הפניה לבדיקות נוספות/מומחה רלוונטי לפני 11 שנים 1 חודש #945

שלום
את מתארת מגוון סימפטומים. חלקם נשמעים נוירולוגים, אך אני מבין שנבדקת על ידי נוירולוג והוא לא מצא בעיה נוירולוגית. יתכן שחלק מהסימפטומים על רקע חרדה. אני מציע שתבדקי גם על ידי פסיכיאטר. בכל אופן, מאחר שהבעיה הבסיסית שלך היא בתחום הרפואה הפנימית/גסטרו אולי כדאי שגם תתייעצי עם רופא פנימאי שיראה את התמונה בכללותה.

בברכה

ד"ר רון דבי

תגובה:חוות דעת כללית- הפניה לבדיקות נוספות/מומחה רלוונטי לפני 11 שנים 1 חודש #947

• רב תודות על תשובתך המהירה
  • רב תודות על תשובתך המהירה's Avatar
תגובה לתשובתך:
הגסטרואנטרולוג שאל על טרשת (כי זאת מסתבר, מחלה 'אחות' לקרוהן-כנראה מבחינת המנגנון האוטואימוני..)
כאמור- אין טרשת.

מעבר לכך, אין לו עוד כיוון..

שאלה אולי קצת דבילית: אבל מה לדעתך הסבירות לכך שמספר נוירולוגים בדקו אותי ולא מצאו כלום בבדיקה שטחית ובכל זאת יש משהו?נתקלת במקרים דומים?
משום מה נוירולוגיה נשמע לי התחום הרפואי הכי לוטה בערפל שיש...וזה ממש מעיק להסתובב כבר שנה בלי תשובה..
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.547 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה