buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1
  • 2

דיון: תחושות עצביות יחסית חדשות

תחושות עצביות יחסית חדשות לפני 1 חודש 1 שבוע #13936

שלום וברכה,

בן 31. פעיל מאוד גופנית. אין הפרעה מוטורית כלל. רק תחושתית.

תזונה צמחונית על גבול הטבעונית רוב הזמן. אין היסטוריה במשפחה של מחלות נוירולוגיות כלל. מקרה אחד של סוכרת.

לפני כחודשיים וחצי, בפרט בלילה אך גם בהליכה, חשתי שריפה בכפות הרגליים. זה היה על פני כמה ימים. בהתחלה רק או בפרט בכפות הרגליים, אבל זה עבר לגלי חום כלליים בכל הגוף. במיוחד בלילה. לא זוכר אם היו גם עקצוצים בזמנו, או רק חום ושריפה. פענחתי עצמונית שחסר כנראה B12. אכלתי על פני יומיים הרבה כבד עוף והתסמינים נעלמו לחלוטין.

שבוע שעבר זה חזר. דקירות, עקצוצים, גלי חום ושריפה. בכל הגוף. בלילה ובהליכה. הדגש שוב היה בלילה. שוב אכלתי ורוב התסמינים עברו, מלבד שריפה לפעמים ברגליים בהליכה. ביומיים האחרונים זה חזר מעיק יותר. היום זה כבר התפרס על פני כל היום, לא רק בלילה. בשכיבה וישיבה גרוע יותר. דווקא בהליכה פחות בולט. הרבה דקירות בכל הגוף (פחות או יותר) וגם גלי חום ושריפה בכולו. שיניתי שוב תזונה, מחכה לראות מה התגובה. קבעתי תור לרופא משפחה. אני תוהה האם בהתחשב בכל זאת, ובזה שאין אף בעיה מוטורית, רק תחושתית, יכול להיות שמדובר למשל בנוירופתיה, או שפשוט חסרים ויטמינים ותו לא? בין לבין צריכת הכבד, לא צרכתי בי12 להערכתי. זה היה נקודתי בשביל לשפר את התחושה ולהעלים אותה.

בזמנו ערכתי בדיקות דם וחוץ מערכים של urea וcreatinine (אם כתבתי נכון), שהיו קצת נמוכים, הכל היה טוב. כולל סוכר שהיה באמצע. לא ראיתי איזכור של בי12 ספציפית בבדיקות.

תודה רבה.
נ.ב יודע שלא מדובר בתחליף לייעוץ מומחה, אני פשוט תוהה בינתיים.
נ.ב2 פעיל מאוד כאמור ביום יום והולך 10 עד 20 קמ ביום ללא בעיה. גם היום. לא מרגיש חולשה מיוחדת או הירדמות של אזורים בגוף. רק דקירות וחום.
עריכה אחרונה: לפני 1 חודש 1 שבוע  ע''י עקצוץ.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

תחושות עצביות יחסית חדשות לפני 4 שבועות 1 יום #13944

שלום,
הפרעות תחושה מפושטות פחות אופייניות לנוירופתיה, יכולות להיות תגובה עצבית כזו או אחרת. בנוירופתיה הפרעות התחושה מתחילות לרוב בכפות הרגליים ונותרות שם למשך זמן. בכל אופן, כדאי כמובן שתיבדק על ידי נוירולוג שיתרשם אם מדובר במקרה שלך בבעיה נוירולוגית.
בברכה
ד"ר רון דבי
המשתמש(ים) הבא(ים) אומרים לך תודה: עקצוץץ

תחושות עצביות יחסית חדשות לפני 3 שבועות 6 ימים #13948

תודה.
מה בדבר נוירופתיה של סיבים דקים? קראתי שהיא כן יכולה להיות מפושטת.
אני מחכה לemg. למרות שלהבנתי הבדיקה לא מאחנת את הנ"ל, אלא ביופסיה.
אחרי עוד כמה ימים עם הסוגיה, זה הכי טוב שאני יכול לתאר:
1. שריפה ברגליים בהליכה. באופן מתמיד ומחמיר. מתחיל מהר. לעיתים מספיק רק לעמוד.
2. במנוחה ובלילה יש תחושות שהן מעבר לכפות הרגליים. לא יודע אם זאת הקרנה של התחושות ברגליים, אבל אני יכול להרגיש גם בגב, במצח, בידיים, בחזה. כולל במקביל. בגדול במנוחה ובלילה זה גרוע יותר בסך הכל, מלבד הנקודה של השריפה ספציפית בכפות הרגליים בהליכה. בהליכה זה רק בכפות הרגליים, השאר בסדר.
3. ספק חולשת שרירים בירכיים ובזרועות כאשר אני מרים ידיים מעלה.

תחושות עצביות יחסית חדשות לפני 3 שבועות 5 ימים #13950

שלום
נוירופתיה של הסיבים הדקים זו אפשרות.
לעיתים יש ממצאים בביופסיה.
לעיתים מדובר הפעילות יתר של העצבים ללא הרס שלהם ואז הביופסיה יכולה להיות תקינה.
בכל אופן מקובל להתחיל בבדיקת EMG (הולכות עצביות).
בברכה

ד"ר רון דבי
נוירולוג
המשתמש(ים) הבא(ים) אומרים לך תודה: עקצוץץ

תחושות עצביות יחסית חדשות לפני 3 שבועות 2 ימים #13955

תודה דוקטור.
עשיתי EMG/NCT ויצא תקין.
מה שכן, עם ה-B12, נטלתי גם B6, ובטעות הרבה יותר מדי כנראה. 1.25 גרם על פני 2 יממות. ישר הפסקתי כשהבנתי שזה לא טוב.
בדיקת דם הראתה נתון ממש גבוה של בי6 - 73 ug/L, כשהטווח הרשום הוא 9-27. התסמינים התחילו כמובן לפני הנטילה, אחרת לא הייתי נוטל, אבל הבנתי שיותר מדי מהויטמין יכול לגרום לבעיות בעצבים. אני תוהה עד כמה הנתון בעייתי, האם זה מסוכן והאם יש מה לעשות בנידון.
תודה רבה

תחושות עצביות יחסית חדשות לפני 3 שבועות 1 יום #13957

לא בעייתי. צריך כמות גדולה של 6B לאורך זמו לגרום לנזק. תפסיק לקחת 6B.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן יצירת העמוד: 0.980 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה