buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1
  • 2

דיון: כאב נוירופטי

כאב נוירופטי לפני 1 חודש 1 שבוע #13875

שלום רב. אני בת 42. לפני שנה וחצי חוויתי התפרצות של כאב נוירופטי בעיקר במרפק שמאל עם שילוב אצבעות 4-5. הרגשתי שהיד שלי נשרפת , שדוקרים אותי במרפק, חשמל ונימול. הכאב היה בלתי נסבל לא יכולתי אפילו לגעת לעצמי ביד. הפסקתי בבת אחת לעבוד ולתפקד בבית. לא יכלתי לישון כי הכאב החמיר בשכיבה. פיתחתי חרדה ודכאון.
עברתי מסכת של אבחונים כולל אמג אולנרי ומדיאני, US, MRI - והכל יצא תקין.
אובחנתי עם פיברומיאלגיה - יש לציין שהיה כבר סימנים מגיל 32 שהלכו והחמירו אך לא היה ברמה של מה שתארתי.
הלכתי גם לנוירולגית כי היה לי גם רעד כללי, נשפכו לי מים אם החזקתי כוס. הבדיקה שלה היתה תקינה למעט רעד יציבתי קל.
הייתי גם אצל פסיכאטרית שחידדה את המצב וטענה שמה שיש לי זה נוירופתיה מרכזית עם ביטויים פריפריים. גם הסבירה שאני במצב של אלדוניה.
למזלי התרופה סימבלטה 60 הביאה להקלה הדרגתית בכאב הנוירפטי וכאבים נוספים (למעט כאבי ראש). מידי פעם יש התלקחויות אם אני "מתאמצת מידי". לא יכולה לתפקד כמו אדם נורמלי.
מבחינת בדיקות דם אני תקינה למעט אנמיה מחוסר ברזל.לוקחת תוסף וזה נספג .
השאלה שלי- איך ניתן להוכיח מצב של נוירופתיה מרכזית? הנוירולוג בקופה טען שלא מכיר מצב כזה.. גם ביטוח לאומי לא מכיר בכך. האם בכל זאת כדאי לחזור על בדיקות לשלול נוירופתיה פריפרית?
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

כאב נוירופטי לפני 1 חודש 1 שבוע #13877

שלום
המונח נוירופתיה הוא בהגדרה מחלות של מערכת העצבים ההיקפית. יכול להיות מצב של כאב נוירופתי עקב פגיעה מרכזית, אבל זה לא נוירופתיה. מאחר שהכאב שלך היה מוגבל לאיזור מסויים ביד, סביר להניח שהיה גירוי של עצב או שורש של עצב או ביד או בעמוד השדרה, שיתכן שלא יכלו להדגים בבדיקות. לגבי בעיות מרכזיות, תלוי במה חושדים, אבל צריך קודם שיהיה חשד קליני.
כל טוב
ד"ר רון דבי
נוירולוג
המשתמש(ים) הבא(ים) אומרים לך תודה: רותם

כאב נוירופטי לפני 1 חודש 1 שבוע #13879

תודה רבה
רוצה לציין שהיו לי גם התקפי כאבים בברכיים שהרגשתי כאילו משהו דורך לי על הברכיים כשהייתי שוכבת במיטה. באופן כללי התחושה היתה שהכל כבד מאוד, השמיכה על הגוף, לפתוח ארון-דלת קלה הרגישה כבדה... כלומר הביטוי המרכזי היה במרפק שמאל אך לא רק, וגם ביד ימין אם הייתי מפעילה אותה היה מתפתח כאב נוירפתי אך מוחלש יותר. כל הגוף בעצם היה בסוג של רגישות יתר וכאב. לא יכולתי למצוא שום תנוחה לשינה.סבל נוראי, תחושה שהגוף עובר עינויים.

בשורה תחתונה-
האם אתה ממליץ להגיע לבדיקה אצלך?, האם יתכן שמשהו התפספס באבחנה שלי?

כאב נוירופטי לפני 1 חודש 6 ימים #13881

יש מצבים של סף כאב נמוך, וגם אנשים שסובלים מכאבים נוירופתיים עקב כך שהעצבים שלהם מייצרים פעילות חשמלית עודפת, למעשה זו תכונה של העצבים שלהם. יתכן שאת שייכת לקבוצה זו של אנשים. אם את מסתדרת עם הסימבלטה ומתפקדת, אז אין בהכרח סיבה שתבואי אליי.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג

כאב נוירופטי לפני 1 חודש 5 ימים #13884

יש פער תפקודי גדול כי יש בעיות נוספות-כאבי ראש, תשישות, חרדות ,כאבים נוספים ושרידי נוירופתיה שמתלקחים מפעילות מוטורית ..האמת שלא יזיק לי מכתב לחברת הביטוח שיסביר את האבחנה הזאת כי אני רחוקה מלחזור לתפקוד נורמלי

כאב נוירופטי לפני 1 חודש 5 ימים #13885

יש פער תפקודי גדול כי יש בעיות נוספות-כאבי ראש, תשישות, חרדות ,כאבים נוספים ושרידי נוירופתיה שמתלקחים מפעילות מוטורית ..האמת שלא יזיק לי מכתב לחברת הביטוח שיסביר את האבחנה הזאת כי אני רחוקה מלחזור לתפקוד נורמלי

ואשמח לדעת אם יש לזה מונח מקצועי (פעילות חשמלית עודפת), והאם הכוונה למערכת הפריפרית?

תודה רבה
  • עמוד:
  • 1
  • 2
זמן יצירת העמוד: 0.425 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה