buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: שינוי צבע בכף רגל לאחר שבר בזרת

שינוי צבע בכף רגל לאחר שבר בזרת לפני 6 ימים 3 שעות #13459

• ישי
  • ישי's Avatar
שלום, ד״ר רון דבי היקר

שמי ישי, אני בן 21, ואני כותב את זה בדמעות ובייאוש בתקווה שתוכל לעזור לי למרות שזה בעיה מורכבת לשאלה בפורום.

לפני שנה ושלושה חודשים שברתי את הזרת (שבר עם תזוזה קלה), ולאחר כחודש האורתופד ביצע ״שחזור קל״ ויישר את הזרת, האורתופד לא אמר לי שהוא הולך ליישר לי את הזרת, וביצע את זה בפתאומיות מה שגרם לי כמעט להתעלף מעוצמת הכאב שלא ציפיתי לה. ולראות שחור בעיניים במשך כמה דקות

וכשלושה ימים לאחר השחזור התחילו כל הסימפטומים.
בישיבה הכף רגל היית הופכת סגולה לגמרי וקרה.
לאחר מאמץ (הליכה מעל רבע שעה) הכף רגל היית אדומה, חמה, שורפת, מעקצצת, ונפוחה (נפיחות יחסית קלה)
הייתי מאוד מתקשה ללכת מעל לעשרים דקות, כי ברגע שהכף רגל מתחילה להיות אדומה היא מתחילה לשרוף ולעקצץ ברמה שקשה להמשיך ללכת. והייתי חייב לנוח בספסל שהיה קרוב, ולחזור לשכב בבית

במצב הזה הייתי כשמונה חודשים שבמשך התקופה הזאת למרות הקושי הייתי עושה לפחות 10,000 צעדים ביום, פעילות גופנית, ופיזותרפיה, ולא ראיתי כמעט שום שיפור
ולאחר השמונה חודשים, התחילה לפתע הטבה גדולה בתסמינים הנוירולוגים, התחלתי להיות מסוגל ללכת שעה שלמה מבלי להרגיש את הרגל כל כך חמה ושורפת וגם הצבע ירד באופן משמעותי.
אבל דווקא בזמן הזה הנפיחות התחילה להחמיר, ובעקבות כך הלכתי לאורתופד שסבר שהנפיחות היא לימפטית, וייעץ לי לעשות עיסוי לימפטי
אחרי שעשיתי את העיסוי דווקא הנפיחות החמירה עוד יותר, ובעיקר ההחמרה היא בצבע ובתסמינים הנוירולוגים. ולא עשיתי שוב פעם את העיסוי הלימפטי

מאז העיסוי עברו כבר ארבעה חודשים, ופשוט חזרתי לנקודת ההתחלה (ולפרקים אפילו גרוע יותר). אני יושב 5 דקות וכבר כל הרגל סגולה וגוון שחור באצבעות. אחרי פעילות הכף רגל אדומה בצורה אגרסיבית ממש בגוון בורדו ונראית ממש כמו כוויה.
ולפעמים אחרי פעילות הכף רגל דווקא בגוון לבן כמו סיד (גוון לבן לא תקין) והיא קרה כמו שתייה ששכחו בפריזר

יצאתי לפני כמה ימים לסיבוב מתחת לבית של 10 דקות, ואחרי כמה דקות הרגשתי את הכף רגל שורפת בעוצמה שלא יכולתי לעמוד בכאב הזה. והתחילו לרדת לי דמעות מהעוצמה של השריפה, ולא יכולתי לחזור לבית שהיה רק במרחק 4 דקות הליכה. והייתי חייב לשכב על המדרכה.

ובנוסף בניגוד לפעם שעוד יכולתי למרות הכאב והקושי של התסמינים הנוירולוגים לעשות פעילות וללכת, אחרי שהנפיחות החמירה זה ממש כואב לי בהליכה. והרגשה שאני כל הזמן דורך על גולה או חפץ כלשהו בכרית של הכף רגל.
אפילו ללכת בבית מעבר לכמה דקות אני לא מצליח בגלל הנפיחות. וכל פעם שאני יושב או עומד ללא תזוזה הנפיחות מחמירה עוד יותר מהנפיחות שכבר קיימת.
והנפיחות גם כן ממשיכה להחמיר באופן קבוע בצורה איטית. כל יום כמעט שאני מתעורר הכף רגל יותר נפוחה מאתמול בעוד קצת. היום הכף רגל נפוחה ב25% יותר מהכף רגל השנייה.

אני ממש מיואש מהמצב הזה. אין לי ממש תקווה. אני כמעט ולא מסוגל היום לשבת / לעמוד. לא מסוגל ללכת מעבר לטיולים קצרים של כמה דקות בגלל הנפיחות והשריפה.

והייתי אצל המון רופאים אורתופדים. ראומטולוגים, כירוגי כלי דם, ומרפאות כאב כולל רעות.
והרופאים יודעים רק לשער שזה או סוג של CRPS או פגיעה עצבית או פוסט טראומה. אבל יכולת באמת לעזור לי אין להם

עשיתי בדיקת ct ורנטגן שהראו שהשבר יתחבר טוב. ושאין לי יותר בעיה אורתופדית.
עשיתי דופלר ורידים ועורקים כמה פעמים וכולם יצאו תקינים.
האולטראסאונד האחרון שעשיתי (לפני כמה ימים) הראה המטומה של אורך 0.9 ס״מ. רוחב 0.3 ס״מ. עומק 0.6 ס״מ. ובנוסך לכך בגיד טיביאלי אחורי הודגם טנוסנוביטיס
עשיתי בדיקת mri שיצאה תקינה למעט ציסטת גנגליון הגודל של זה 3 כפול 5 מ״מ בצד הפלנטרי של כף הרגל

מאוד קשה לי לנהל ככה חיים שגרתיים, שאני מאוד מתקשה לעשות פעולות בסיסיות. ויום יום שאני סובל גם מהנפיחות וגם מהתסמינים הנוירולוגים.

הייתי מאוד שמח לשמוע את חוות דעתך על כך
והאם יש אפשרות לבוא אליך לבדיקה בוולפסון

מודה לך מאוד.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

שינוי צבע בכף רגל לאחר שבר בזרת לפני 3 ימים 6 שעות #13477

שלום
לפי התיאור שלך זה אכן נשמע כמו CRPS. המרכז המוביל לכך זה בי"ח רעות, כך שהיית במקום הנכון. הכאב והסבל אכן קשים. הטיפולים מגוונים, החל מטיפול תרופתי, זריקות לחסימת העצבים וכו'. כדאי שתמשיך בטיפול ברעות או שתפנה גם למרפאת כאב, ותתייעץ איתם לגבי טיפולים.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.252 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה