buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: נימול בידיים וברגליים לאחר טיפולים כימותרפיים

נימול בידיים וברגליים לאחר טיפולים כימותרפיים לפני 11 שנים 1 חודש #904

  • ורה
  • ורה's Avatar
קיבלתי טיפול כימותרפי הכולל אוקסליפלטין וכדורי XELODA במשך 8 מחזורים. לאחר הטיפול האחרון נוצרה אצלי תחושת נימול / חוסר תחושה בידיים (מהמרפק עד קצות האצבעות) וברגליים (מהברך ועד האצבעות). מצב זה נמשך כבר כחודש ולא ניכר שיפור.
רופא אונקולוג המטפל בי אמר כי התופעה נובעת מהצטברות החומרים הכימיים בגוף והתופעה תחלוף עם הזמן. אח"כ שמעתי כי יתכן ומדובר בנזק בלתי הפיך לעצבים.
השאלה שלי האם יש אכן זה צפוי לעבור ומה ניתן לעשות על מנת לשפר את המצב ואת התפקוד שלי.
תודה מראש.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

תגובה:נימול בידיים וברגליים לאחר טיפולים כימותרפיים לפני 11 שנים 1 חודש #912

נימול בידיים וברגליים

שלום

התרופות הכימותירפיות עלולות לגרום לפגיעה בעצבים ההיקפיים מצב הקרוי נוירופתיה. לרוב המצב משתפר עם הפסקת התרופות, והעצבים מתאוששים, אך הדבר לוקח זמן. לעיתים כשהפגיעה העצבית קשה, יתכן נזק קבוע לעצבים. מאחר שבד"כ מדובר בהפרעות תחושה, כגון: נימול , תחושת שריפה , הירדמות וכו' - ניתן לטפל סימפטומטית נגד ההפרעות האלה.

בברכה

ד"ר רון דבי
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.236 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה