buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: שינוי צבע בכף רגל ימין

שינוי צבע בכף רגל ימין לפני 4 חדשים 5 ימים #12837

• ישי
  • ישי's Avatar
שלום, ד״ר רון דבי היקר.

לפני תשעה חודשים שברתי את הזרת בכף רגל (שבר עם תזוזה קלה), לאחר כחודש האורתופד ביצע ״שחזור קל״ ויישר לי את האצבע במקום.

מאז כבר שמונה חודשים אני סובל משינוי צבע בכף רגל.
שאני עומד או יושב הכף רגל סגולה וקרה, בנוסף גוון שחרחר באצבעות
ואחרי פעילות (רבע שעה של הליכה בערך) הכף רגל נהיית אדומה חמה נפוחה עקצוצים ותחושת שריפה.
בשכיבה הצבע של הכף רגל די תקין. אבל עדיין שונה ב25% מהצבע של הכף רגל השנייה. אבל שאני ממש מרים את הרגל למעלה הצבע בכף רגל חוזר להיות תקין לגמרי.

הרופאים שהלכתי אליהם אבחנו לי Post Trauma שגרם לפגיעה ב Susp Sympathetic Nerve Injury

לפני כחודש וחצי עשיתי בדיקת אולטראסאונד וגילו לי שם ממצא: באספקט פלנטרי חיצוני באיזור הנפיחות הודגם ממצא תת עורי היפואקואי בלתי אחיד באורך 1.06 ס״מ, רוחב 0.6 ס״מ, עומק 0.9 ס״מ. הממצא שהודגם ללא זרימת דם בתוכו ומסביבו = יכול להתאים להמטומה

לאחר כשבועיים עשיתי שוב את אותה הבדיקה והיה שיפור קל. אורך 1.06 ס״מ, רוחב 0.3 ס״מ, עומק 0.5 ס״מ

שהלכתי עם הממצא הזה לאורתופד הוא אמר שלפי דעתו אין סיכוי שזה המטומה מהשבר מקורי אלא זה נוזלים.

ובנוסף, מלפני שלושה שבועות התחלתי לשבת יותר זמן, הייתי יושב חצי שעה בלי לזוז כמה פעמים ביום. (רק מציין שעד אז הייתי נמנע מלשבת רצוף יותר מכמה דקות בגלל שינויי הצבע)
ומאז החלה לי עוד נפיחות בכרית של הכף רגל , ובמיוחד בכרית של הבוהן הגדולה, והנפיחות הזאת לעיתים די כואבת.

הכירוג כלי דם והאורתופד אמרו לי שאין בעיה שאני יישב אפילו כמה שעות למרות השינויי צבע, כי אין בזה סכנה לרגל.
והפיזיוטרפיסט אמר לי שכדאי להימנע כמה שיותר ממצב שבו השינויי צבע הם גדולים, וטען שזה ״ירגיע את המערכת״ ולכן ייעץ לי בפעילות כל כמה דקות לנוח. ובישיבה רק עם רגל מורמת

* אני פעיל ומשתדל להגיע כל יום ל 10,000 צעדים למרות המצב.
* הייתי אצל כמה רופאי כלי דם שאמרו שאין לי בעית כלי דם, ובנוסף עשיתי דופלר ורידים ועורקים שיצא תקין
* האורתופד ראה צילום CT של הכף רגל ואמר שהשבר התאחה ומבחינה אורתופדית הכל נראה טוב.

רק מציין שאני בן 20. וכרגע אני נוטל כבר חודש וחצי לפי הוראת ראומטולוג קומפלקס B כדור אחד ביום, חומצה ליפואית כדור אחד ביום, ולפני שבוע התחלתי לקחת גם אלטורלט (נוגד דיכאון) במינון של 10 MG כדור אחד ביום.

רציתי לשאול את חוות דעתך הכללית על המצב.
והאם גם אחרי שמונה חודשים שכמעט ואין שיפור המצב יכול לחלוף.

אני מאוד מודה לך. והמשך שבוע טוב
עריכה אחרונה: לפני 4 חדשים 5 ימים  ע''י ישי.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

שינוי צבע בכף רגל ימין לפני 4 חדשים 4 ימים #12854

שלום
לעיתים לאחר טראומה יכול להתפתח מצב של נפיחות ושינוי צבע בגפה שנפגעה. חושבים שהמנגנון הוא תגובה עצבית. אם אין לך כאבים או מגבלה תפקודית, אז אין סיבה שתגביל את עצמך עקב כך. ברוב המקרים התופעה חולפת, אבל זה לוקח זמן רב, לעיתים שנתיים ויותר.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.331 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה