buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: נוירופתיה אחרי לידה

נוירופתיה אחרי לידה לפני 3 שבועות 4 ימים #11762

ד"ר רון דבי שלום,
רציתי להתייעץ לגבי המקרה שלי, אני בת 27 אחרי הריון מאוד קשה שקיבלתי סטרואידים במהלך ההריון לבעיה שקיימת לי בלסת. ביום הלידה הנוירולוג נתן הוראה לתת לי סטרואידים בווריד כדי שהגוף לא יכנס לסטרס(כך נאמר לי). הילדות לא נתנה סטרואידים כי חשבה שאין צורך.
לאחר הלידה התחילו להופיע רעידות קיצוניות בגוף שלא נשלטו ולאחר מספר ימים הופיעו שריפות נוראיות בידיים וברגליים. השריפות נמשכות עד היום והתפשטו לעוד מקומות.
כמובן שעברתי בירוק מקיף לבירור הגורמים לנוירופתיה והכל יצא תקין.
החיים שלי ממש מושבתים. השריפות קשות ונמצאות 24 שעות ללא הפסקה.
אני מקבלת ליריקה שכמעט ואיננה מקלה, מקבלת לידוקאין בוריד שכמעט ואיננו עוזר וסובלת מאוד. עשו לי גם ניקור מותני שיצא תקין.
לפני חודש ניסינו טיפול בסטרואידים 20.מג שלא הראה שום תגובה ואף קצת החמיר.
אתמול עשיתי סיטי וכאשר החדירו לי חומר ניגוד פיתחתי אלרגיה קשה והרופאה הזריקה לי 150 מ"ג סטרואידים בוריד, לאחר חצי שעה האלרגיה נרגעה והשריפה עברה כמעט לחלוטין למשך כמה שעות. אח"כ היא חזרה. סיפרתי זאת ל נוירולוג והוא המליץ על מתן סטרואידים בוריד במינון של 500 מ"ג...
שאלותיי הם:
1. אם טיפול ב20 מ"ג לא עזר האם יש טעם לנסות במינון של 500 מ"ג.?
2. מהן תופעות הלוואי של טיפול כזה?
3. בד"כ כמה זמן אורך טיפול כזה?
4. האם יש בדיקה מיוחדת שכדאי לעשות. ?
5. האם טיפול כזה יכול להעלים את הנוירופתיה?

תודה רבה, בתקווה שאוכל להתקדם במצבי הבריאותי.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

נוירופתיה אחרי לידה לפני 3 שבועות 4 ימים #11764

שלום
יתכן מאוד שמינון של 20 מ"ג היה נמוך ולא עזר. יש בהחלט מקום לנסות מינון של 500 מ"ג לווריד כפי שהמליץ הנוירולוג, בפרט לאור העובדה שהגבת טוב לסטרואידים. הטיפול לווריד נמשך בד"כ בין 3-5 כמה ימים, אח"כ יש אפשרות להמשיך בכדורים.אם מדובר בנוירופתיה דלקתית אז הטיפול יכול לעזור מאוד, כעיקרון יכול גם להעלים אך אי אפשר לנבא. אני מניח שבצעת את הבדיקות בנחוצות. לגבי בדיקות נוספות תתייעצי עם הנוירולוג שמטפל בך.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג

נוירופתיה אחרי לידה לפני 2 שבועות 4 ימים #11795

תודה רבה על תשובתך...מאוד מאוד עוזר..
רציתי לדעת .. פשוט השנה לקחתי 3 פעמים סטרואידים בכדורים לבעיה אחרת, פעמים לקחתי עוד לפני שהתחילה הבעיה הזאת (בכל פעם 40 מ"ג למשך חודש כולל ירידה הדרגתית) ופעם אחת כרצון לנסות לטפל בנוירופתיה בערך חודש. במינון של 20 מ"ג...
שאלותיי:
1.במידה ואנסה את הטיפול בסטרואידים בוריד במינון של 500 מ"ג האם זה לא יהיה יותר מדי סטרואידים לשנה אחת?
2.מהם תופעות הלוואי השכיחות בטיפול כזה...?
3. האם בנוירופתיה של הסיבים הדקים מלבד השריפות יכולים להיות גם כאבים חזקים בשרירים והרגשה כאילו מקלפים ממך את העור? (כבר אובחנתי ע"י ביופסיה)

שכחתי לציין בפני הנוירולוג את סוג הסטרואידים שנתנה לי הרופאה בוריד ביום בו היתה לי האלרגיה ושלאחר מכן היתה לי הטבה בשריפות, רק אמרתי לו שקיבלתי 150 מ"ג סטרואידים ולא ציינתי איזה, פתאום שהסתכלתי ראיתי שקוראים לסטרואידים שקיבלתי סולו קורטף 150 מ"ג וזה עורר השפעה.. הנוירולוג אמר לקחת 500 מ"ג סולומדרול שהבנתי שנחשב הרבה יותר חזק והוא אמר שבגלל שהגבתי למינון גבוה יהיה כדאי לנסות.. האם היה חשוב לציין את סוג הסטרואידים?

נוירופתיה אחרי לידה לפני 2 שבועות 3 ימים #11798

שלום
לא מדובר במינון יתר. מה גם שאלה מינונים מקובלים.
תופעות הלוואע של סטרואידים הן במתן ארוך טווח, לכן גם מגבילים את משך המתן. כאבי שרירים יכולים להיות חלק מהסתמנות הכאב של נוירופתיה של הסבים הקטנים.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.331 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
  מרפאת מומחים Top Medical רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9509697, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה