buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי

דיון: עיקצוצים ונימולים ואי תחושה בכמה מקומות בגוף

עיקצוצים ונימולים ואי תחושה בכמה מקומות בגוף לפני 6 חדשים 2 שבועות #11042

שלום.
אני חודש אחרי לידה עם המון תופעות בגוף שקרו יום לאחר הלידה.
כשבוצע אפידורל הרגשתי זרם לאורך החוליות עמוד השדרה עד הצוואר ...ובזמן הלידה התלוננתי על כאבים באיזור. יום למחרת הלידה התחלתי להרגיש עיקצוצים ונימולים ברגל ימין בזמן ישיבה ולאחר מכן גם התחילו לי עיקצוצים ביד ימין...ואחכ גם ברגל שמאל וביד שמאל..אבל זה היה מעט לעומת הצד הימני.. תוך כדי הרגשתי גם חוסר תחושה בישבן ובעצם הזנב...שעל כל זה התלוננתי בביהח...השאירו אותי שבוע לאישפוז...ושיחררו אותי לבדיקות במרפאה.

במהלך כל החודש הזה התווספו עוד ועוד תופעות...בהתחלה התחילו לי מעין שריפות בגב העליון מצד ימין...ולאט לאט הרגשתי את השריפות האלה...(כמו נימול שכזה) לאורך כל חוט השדרה. בגב התחתון. באגן. בעצם הזנב.כמו כאב כזה מוזר של אי תחושה...זה לא כאבים חזקים במיוחד פשוט מטרידים.. וגם בברכים בשני הרגלים הרגיש לי תחושה כזו ורגל ימין כבדה כזו...
ובנוסף מרגיש לי שהשתן לא בא לי בקלות. ובשבוע האחרון אני מרגישה שיש לי תחושה שכל הזמן יש לי עוד שתן..כאילו שלא מצליחה להתרוקן כמו שצריך. הלכתי לרופא נשים שחשב שזה דלקת אבל תרבית השתן שלי יצאה תקינה.

נכון לעכשיו אני לפני בדיקת emg שתי ידיים וemg של סיב בודד לנבדק 2 רגלים.
mri עמוד השדרה סקראלי. mri מח ועמוד שדרה צווארי בשאלה של דמילינטבי.
חשוב לציין שהייתי אצל נירולוג שכתב לי: בדיקה נירולוגית עצבים קרניאלים תקינים. כח גם תקין. החסרים סימטריים. אין סימנים פירמידליים. תחושה לכל המודיליטי תקינים.

שאלותי:
1. אני בחרדות קשות מאוד האם אני יכולה לקחת משהו לחרדות כמו ציפרלקס? האם זה ישפיע לי על תוצאות הבדיקות...mri מח?. או ההפך האם החרדות יכולות להשפיע עלתוצאות הבדיקות ?
2. האם ההפניה של הבדיקת emg מספיקה לכל המקרה שלי? האם לעדכן את הרופא בעת הבדיקה גם על נושא הישבן?
3. לא היה לי כלום לפני הלידה. האם האפידורל יכול לגרום לכל התופעות האלה...וזה נורמלי שהכל מחמיר מהר מאוד?
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

עיקצוצים ונימולים ואי תחושה בכמה מקומות בגוף לפני 6 חדשים 1 שבוע #11048

שלום
את יכולה לקחת טיפול לחרדות, זה לא אמור להשפיע על בדיקת MRI של המוח. בדיקת EMG יכולה גם לצאת תקינה, במידה ומדובר בתלונות שאינן כתוצאה מנזק של העצבים ההיקפיים. לא סביר שהאפידורל הוא הגורם הישיר לכל התלונות המפושטת שאת מתארת.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג

עיקצוצים ונימולים ואי תחושה בכמה מקומות בגוף לפני 6 חדשים 6 ימים #11084

תודה לך על תשובתך
איך אדע אם יש לי נזק בעצבים ההיקפים?
נזק בעצבים ההקיפים יכול להיגרם מאפידורל? לא היו לי כאלה תחושות לפני הלידה הזו..

עיקצוצים ונימולים ואי תחושה בכמה מקומות בגוף לפני 6 חדשים 6 ימים #11085

עוד שאלה
עשיתי ממש עכשיו את הבדיקת emg, והיא יצאה תקינה אבל כאשר הרופא בדק אותי פיזית בכפות הרגל הקדמיות...רצה שאתנגד קדימה...ויצא שלא עשיתי זאת חזק...אמר משהו על החזרים...האם זה יכול להיות שזה משהו לא בסדר...?...
אני לפני הmri... ומאוד לחוצה...

עיקצוצים ונימולים ואי תחושה בכמה מקומות בגוף לפני 6 חדשים 5 ימים #11093

ושוב תודה על הכל
אני רוצה להוסיף עוד שאלה לשתי השאלות הקודמות
כמו שרשמתי עשיתי אתמול את הבגיקת emg... ומאתמול בלילה התחזקו לי הזרמים החשמליים ברגלים...כאילו עד עכשיו זה היה סוג אחר של הרגשה של עיצוצים...של הירדמות..ולא חשמל....וכרגע יש לי כל הזמן זרמים חשמליים כאלה...זה יכול לקרות את בדיקת emg..זה עובר??...

עיקצוצים ונימולים ואי תחושה בכמה מקומות בגוף לפני 6 חדשים 4 ימים #11102

שלום
בדיקת EMG בודקת את העצבים ההיקפיים. בדיקת MRI של המוח בודקת כמובן את מערכת העצבים המרכזית. לגבי מה שאמר הרופא שבצע את ה- EMG אין לי מושג למה הוא התכוון, היית צריכה לשאול אותו.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
זמן יצירת העמוד: 0.335 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
  מרפאת מומחים Top Medical רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9509697, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה