buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: שאלה לגבי השפעת לחץ נפשי לטווח ארוך

שאלה לגבי השפעת לחץ נפשי לטווח ארוך לפני 6 חדשים 1 שבוע #10920

• אלי
  • אלי's Avatar
שלום ד"ר , שאלתי פה לפני חודש את השאלה הבאה
www.neurology.co.il/index.php?option=com...=he&view=topic#10697

ורציתי לשתף אותך ולעדכן אותך לגבי המצב שלי ואשמח מאוד אם תגיד את דעתך בנושא

כדי לא לגרום לך לבזבוז זמן יקר(ולקרוא שניי דיונים) אכתוב שבקצרה התסמינים שלי הם:
כל שריר כמעט שאני מאמץ רועד לי
מרגיש לי קצת קלאמזי בפעולות הרגילות בידיים וברגליים
והתנועות מרגישות לי לא חלקות
לפעמים תחושת זרמים באצבעות בשינה , ולפעמים זרמים בישבן בצד שמאל שאני יושב על כיסא
קפיצות שרירים מדי פעם
כאבים בצוואר (לא חזקים מדי) כשאני מרים את יד שמאל ומוריד , ביד ימין זה לא קורה

וכן MRI לצוואר עדכני אמר(תמונות בדיון הקודם) :

c4-c5 - בקע דיסק אחורי מרכזי זעיר עם לחץ קל על חוט השדרה
c5-c6 בקע דיסק אחורי מרכזי קטן משיק לחוט השדרה

הופניתי לפני כ3-4 חודשים ל EMG שיצא מאוד לא תקין(מסמכים צורפו בדיון הקודם שלנו)

עדכון:
הייתי בפגישה אצל פרופסור מנחם שדה (ועוד 2 נוירולוגים אחרים) שכולם שללו מחלה נוירולוגית , פרופסור שדה אמר שאני נמצא לדעתו בסטרס\מצב נפשי שאני לא משחרר אותו שגורם לי לכל ההרגשה הזאת ושמה שאני מרגיש יחלוף מעצמו אם אפסיק להכניס את עצמי לסטרס. ושלדעתו הבלט המדובר שיש לי בצוואר משיק לחוט ולא לוחץ אותו (וכך גם אתה סברת בדיון הקודם שלנו שזה לא הגורם לתלונות שלי).
פרופסור שדה אף פקפק בתוצאות ה EMG וכתב
"אין עדות למחלה נוירולוגית או נוירומוסקולרית , אני מפקפק באמינות תוצאות ה EMG שבוצעה בצורה לא כמותית. ממליץ לחזור על בדיקת ה EMG בצורה כמותית בבית חולים וולפסון"
וכך עשיתי ,

תוצאות הבדיקה שנעשתה ב11.12.2017 בוולפסון הייתה שונה לחלוטין

"בבדיקת EMG בשרירים הנבחרים בארבעת הגפיים לא נמצאה פעילות ספונטנית פרט לפסציקולציות בודדות בגסטרוקנמיאוס מימין . יחידות מוטוריות וגיוסם היו תקינים בכל השרירים שנבדקו"
לסיכום: הבדיקה תקינה
הבודק אמר לי שהפסציקולציות בשריר הספציפי הזה לא בעייתיות כי זה קורה שם לפעמים(לא בדיוק הבנתי ) כמובן ששאלתי אותו על ניוון שרירים והוא אמר "מה פתאום" בנחרצות

ד"ר רון דבי , השאלה שלי היא כזאת
עשיתי לדעתי כל דבר שאפשרי כדי למקד למה אני מרגיש ככה ,
נבדקתי על ידי 3 נוירולוגים שאמרו שהכל תקין ושייכו את הבעיה למצב נפשי
בדיקת EMG נוספת כמו שפרופסור שדה ביקש שיצאה תקינה
בדיקת MEP\SEPP שיצאה תקינה
בדיקת MRI מוח יצאה תקינה
בדיקות דם קפדניות לבלוטת התריס שיצאו תקינות (לבקשת אחד הנוירולוגים)
בדיקות דם כלליות שיצאו תקינות
צרכתי B12(הבדיקה יצאה תקינה בכל מקרה)
צרכתי מגנזיום(לבקשת אחד הנוירולוגים)

האם אני מפספס משהו? האם יש עוד עוד תחום שלא בדקתי שיכול לגרום לתסמינים שאני מספר שאתה יודע ואולי יכול לכוון אותי?

אני לא אשקר, יש לי ימים שאני כן חושב על העניין המון , נכנס המון לאינטרנט ודיי מתבאס מאיך שאני מרגיש ומכניס את עצמי לעוד מחשבות מבאסות (שעות על גבי שעות של לקרוא באינטרנט), ובכללי היה לי לא מעט לחץ מהנושא הבריאותי בשנה האחרונה שגם הקשה עליי בלימודים לשמור על ריכוז ואופטימיות, אבל אני באמת תוהה...מצב נפשי באמת יכול להשפיע ברמה כל כך גדולה על הגוף במשך חודשים על גביי חודשים?(מעל חצי שנה)

תודה רבה רבה על התייחסותך וסליחה על ההודעה הארוכה
עריכה אחרונה: לפני 6 חדשים 1 שבוע  ע''י אלי.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

שאלה לגבי השפעת לחץ נפשי לטווח ארוך לפני 6 חדשים 1 שבוע #10924

שלום
עברת כל בירור אפשרי ונבדקת על ידי מיטב הנוירולוגים שלא מצאו בעיה נוירולוגיות. אילו היה מדובר במחלה נוירולוגית היא כבר הייתה באה לביטוי. לעיתים קרובות אנשים סובלים ממגוון סימפטומים ללא מחלה נוירולוגית, כי כך פועלת ומגיבה מערכת העצבים שלהם. נראה שזה המצב אצלך.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג

שאלה לגבי השפעת לחץ נפשי לטווח ארוך לפני 5 חדשים 3 שבועות #10993

• אלי
  • אלי's Avatar
דבר ראשון תודה רבה על התגובה המהירה , רציתי ברשותך להוסיף שאלה

הייתי אצל נוירוכירורג שכתב את הדברים הבאים:

lidar2_2017-12-25.jpg

הנוירוכיכורג שבדק אותי אמר שהתסמינים מתאימים למיאלופתיה צווארית אך כרגע הוא לא יכול לאשר שזה המצב בגלל שהבדיקות הפיזיות תקינות , אך אמר לבוא אליו שוב
תהיתי ,
האם במקרה של ודאות שאכן מדובר במצב של מיאלופתיה צווארית הנחת היסוד היא תמיד לנתח כמה שיותר מהר? או שכמו בלחץ על העצבים צריך "לחכות עד שכבר אי אפשר יותר" ?

האם במקרה של ניתוח יש שיפור במצב מבחינה נוירלוגית? במקרים של בלטים שלחצו על החוט?
עריכה אחרונה: לפני 5 חדשים 3 שבועות  ע''י אלי.

שאלה לגבי השפעת לחץ נפשי לטווח ארוך לפני 5 חדשים 3 שבועות #10997

שלום
מיאלופתיה צווארית הכוונה לנזק לחוט השדרה, דבר שלא מודגם בבדיקת MRI שלך. גם לפי הבדיקה של הנוירוכירורג אין לך סימנים של מיאלופתיה צווארית.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.152 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מכבי זהב, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
  מרפאת מומחים Top Medical רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9509697, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה