buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1

דיון: שאלה לגבי חוט השדרה ורעידות

שאלה לגבי חוט השדרה ורעידות לפני 2 שבועות 19 שעות #10683

• אלי
  • אלי's Avatar
אני פונה אלייך במצב דיי נואש וכולי תקווה שתקרא את מה שכתבתי.
לפני כשנה החלו לי כאבים במרפקים\ לעיתים בצוואר \ כתף \ זרמים בחלק מהאצבעות בשינה או במאמץ

בבדיקות שעשיתי לפני חצי שנה:
בדיקות דם יצאו תקינות
בדיקת EMG יצאה תקינה
בדיקת MRI לידים יצאו תקינות
בדיקת MRI לצוואר הראתה את המצב הבא

בקע דיסק מרכזי

c2-c3 - בקע דיסק מרכזי
c4-c5 - בקע דיסק מרכזי לוחץ קלות
c5-c6- בקד דיסק פרא מדיאני ימני לוחץ קלות
c6-c7 - בקע דיסק פרא מדיאני ימני לוחץ קלות

מומחים לעמוד שדרה שבדקו אותי אחרי הMRI הראשון אמרו שאלו בלטים ואין מה לעשות ואין צורך לנתח כי אין לחץ על חוט השדרה או על העצבים בצורה משמעותית, מלבד רופא אחד שאמר שהמצב הנ"ל רק יתדרדר עם הזמן

-- כעבור חצי שנה --
היום אני במצב שכל שריר כמעט שאני מאמץ רועד לי ,
מרגיש לי קצת קלאמזי בפעולות הרגילות בידיים וברגליים והתנועות מרגישות לי לא חלקות
לפעמים תחושת זרמים באצבעות בשינה ,
קפיצות שרירים,

, (כאבי צוואר קורים אם אני מרים משהו מעל הכתפיים או שוכב בצורה לא נכונה כמה זמן)

בבדיקות שעשיתי בחודש וחצי האחרונים :

בדיקת EMG חדשה אמרה

2.jpeg

כמוכן נוירולוג שבדק אותי שלל מבחינתו מחלות עצבים ושרירים , הציע לי לבדוק את בלוטת התריס שיצאה תקינה בבדיקות , ושלח אותי לבדיקת מוח + כל העמוד שדרה בשנית

בדיקת הMRI החדשה יצאה תקינה למוח , אך לצוואר הראתה תוצאות של החמרה מהמצב הקודם לצוואר ב2 מקומות:

c4-c5 - בקע דיסק אחורי מרכזי זעיר עם לחץ קל על חוט השדרה
c5-c6 בקע דיסק אחורי מרכזי קטן משיק לחוט השדרה

כלומר ב2 דיסקים המצב החמיר עד מצב של לחץ קל והשקה לחוט עצמו (כלומר עבר את שלב הבלט הרגיל שלוחץ על הנוזל שמסביב לחוט)

הנה תמונה MRI שההבדלים בניהם חצי שנה שבהן ניתן לראות את היצרות התעלה בצוואר (משמאל זאת הישנה ומימין החדשה)

mrichanges.jpg

mrichangesdistance.jpg

תעלת עמדו השדרה בc4-c5 יורדת מ8.69 ל 6.99
תעלת עמוד השדרה בc5-c6 יורד מ 8.62 ל 7.52

ולהלן שאלותיי :
אורטופדים רבים שוללים את הקורלציה בין הEMG לבין הMRI ואומרים שבדיקת ה EMG לא מדוייקת ואין להסתמך עליה.
אך נראה לי תמוהה שבMRI הראשון אין לחץ על חוט השדרה והEMG לא אמר דבר וכן לא היו רעידות במאמץ ולא תחושות של קלאמזיות והרגשה מוזרה בפעולות הקטנות של הידיים והרגליים,
ובMRI השני חוט השדרה נלחץ קלות במקום אחד ומשיק לדיסק במקום אחר והEMG הצביע על בעיה באותם הדיסקים .

1. מדוע אורטופדים ונוירוכירורגים פוסלים כמעט תמיד את בדיקת ה EMG ?

2. האם לדעתך יש קשר למה שאני מרגיש לבין לחץ מרכזי קל על חוט השדרה ?

3. האם אני אמור להסיק שהמצב יחמיר יותר? כלומר 2 הבלטים האלו יכנסו וילחצו יותר את חוט השדרה?

אני שואל את השאלות הללו מכיוון שבדק אותי נוירוכירורג אחד שראה את הMRI החדש והוא אמר שמה שאני מרגיש לא קשור לצוואר , הוא סירב לראות את הEMG וסירב להשוות עם הMRI הקודם , ואמר לי לדבר עם נוירולוג

מקווה לתשובה , אלי
עריכה אחרונה: לפני 1 שבוע 6 ימים  ע''י אלי.
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

שאלה לגבי חוט השדרה ורעידות לפני 1 שבוע 2 ימים #10693

שלום,
נראה שמדובר בבלטי דיסק קטנים שאין להם משמעות. מדובר בממצא די נפוץ שקיים אצל אנשים רבים. לגבי בדיקת EMG, בבעיות אורתופדיות ונוירוכירורגיות הרגישות של הבדיקה לא מאוד גבוהה, אבל במחלות של העצבים ושל השרירים הבדיקה חשובה מאוד.כמובן שאי אפשר לייחס כל סימפטום לממצא הדמייתי קל.זה שהנוירולוג לא מצא סימנים למחלה נוירולוגית זה מצויין. אין לרופאים הסבר לכל סימפטום ותלונה, מה שחשוב זה לשלול מחלות נוירולוגית, ונראה שהנוירולוג שבדק אותך לא מצא בעיה נוירולוגית.
כל טוב
ד"ר רון דבי

שאלה לגבי חוט השדרה ורעידות לפני 1 שבוע 2 ימים #10697

• אלי
  • אלי's Avatar
דבר ראשון תודה על התגובה , 2 שאלות נוספות שמעניינות אותי שאודה אם תואיל לענות גם עליהן

1. קראתי שלחץ על חוט השדרה (בשונה מהעצבים) הצווארי נקרא מיאלופתיה , האם כל לחץ שקיים על החוט נקרא מיאלופתיה? כי מבחינת הMRI יש לי לחץ על חוט השדרה , האם זה אומר שיש לי מיאלופתיה?

2.מהי בדיקת sep mep\ mep sepp (סורי אם טעיתי בכתיבה) ולמה היא משמשת בשונה מהEMG ?

שאלה לגבי חוט השדרה ורעידות לפני 1 שבוע 2 ימים #10702

שלום
לחץ על החוט שגורם להפרעה בתפקוד חוט השדרה נקרא מיאלופתיה. לא נראה שזו הבעיה שלך. הבדיקות שציינת בודקות את המסילות התחושתיות והמוטוריות לכל אורכן מהפריפריה עד המוח ויכולות כמובן לתת אינפורמציה אם יש בעיה בדרך, כמו למשל בחוט הדרה.
בברכה
ד"ר רון דבי
נוירולוג
  • עמוד:
  • 1
זמן יצירת העמוד: 0.118 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מכבי זהב, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
  מרפאת מומחים Top Medical רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9509697, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה