buffer right
buffer right
ברוך הבא, אורח
שם משתמש: סיסמא: זכור אותי
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3

דיון: תחושת "שריפה ברגליים"

תחושת "שריפה ברגליים" לפני 5 שנים 1 שבוע #6251

דר' רון דבי, שלום רב,
לפני חצי שנה הותקפתי ע"י נשא HIV, שהזריק לי דם בישבן( נראו "שבילי דם" מתחת לעור ופצע שהגליד לאחר שבועיים)- קיבלתי טיפול מונע ל-HIV,
לאחר 3-4 שבועות היו המון תסמינים: בלוטות לימפה מוגדלות בצוואר, לימפוציטים מעל הנורמה, חוסר תיאבון, חולשה , כאבי בטן, תחושת "בעירה" באיזור הכבד,פריחה בצורות שונות, פצעים בפה+כיב אדום ועיקצוץ נוראי בפנים,
ניבדקתי לאחר 3 חודשים ל-HCV נוגדנים+PCR-שלילי,
ל-HIV ניבדקתי מס' רב של פעמים, החל מ-4 שבועות לאחר חשיפה ועד ל-חצי שנה לאחר החשיפה-שלילי.
כבר 4 חודשים (כחודשיים לאחר האירוע) רגליי "בוערות" כמו אש קוצים, במיוחד כפות הרגליים, כאב , צריבה, שריפה, שמקרין לכיוון השוקיים, תחושה לא נעימה ברגליים כמו חום, קור, וכל מגע לא נעים לי,
קשה לי כבר לתפקד, מעדיף ללכת יחף בבית, ברכב מפעיל קירור לרגליים, אני חסר אונים לא יודע למי לפנות, רופאת מישפחה אין לה מענה לתלונותיי,
כמוכן בלוטות לימפה בשני בתי השחי מוגדלות כבר חודשיים, כלומר, יש זיהום כלשהו בגוף,
לפי הרופאים במחלקת HIV כנראה שלא מדובר כאן בהדבקה ב-HIV, למרות שעדיין לא בטוח, זו בדיקת נוגדנים ולא הנגיף עצמו,
האם זו נירופטיה שנגרמה בעקבות HIV או מזיהום כלשהו מהדם שהזריק לי?
אילו בדיקות עליי לעשות אם ולפני שאקבע אליך תור באופן פרטי?
תודה מראש,
כני כמובן בחרדה כבר חצי שנה מהאירוע הנורא...
הנהלת האתר ביטלה גישת כתיבה ציבורית.

תחושת "שריפה ברגליים" לפני 5 שנים 1 שבוע #6252

תחושת שריפה ברגליים,
התלונות של שריפה ברגליים הן אכן נוירופתיות. לפי מה שאתה מתאר, כנראה שלא נדבקת ב- HIV, וזה כמובן נהדר. יתכן שהתלונות שלך לא קשורת לדקירה. צריך כמובן לברר את הגדלת הבלוטות בלי קשר לנוירופתיה.
בברכה
ד׳ר רון דבי
נוירולוג

תחושת "שריפה ברגליים" לפני 4 שנים 10 חדשים #6485

ד"ר רון דבי, שלום רב,
כאמור לפני 8 חודשים הותקפתי ע""י נשא HIV שהזריק לי דם , עדיין שלילי ל-HIV,
חודשיים לאחר הדקירה, החלו רגליי "שורפות" בעיקר כפות רגליים כמו צריבה ועיקצוצים, דריכה על אבנים, זרמים וכד', כבר חצי שנה סובל מתופעות אלו...
בחודש אחרון ביצעתי EMG- תקין
ובוולפסון ביצעתי ביופסיית עור -סיבים עצבים דקים:
:Epidgrmis and epidermal-dermal junction
Mild reducion of small nerve fiber innervation
:Sweat glands
Mild reducion of small nerve fiber innervation
:Arrector pili muscie
Preserved small nerve fiber inncrvation
:Blood vessels
Preserved small nerve fiber inncrvation
:Dermal large nerve bundles
Preserved axonal density
שאלותיי בבקשה,
האם מדובר בפגיעה בסיבים הקטנים?
האם זה נזק בלתי הפיך?
הבנתי שזה קורה גם בהדבקה ב-HIV, למרות שעדיין 8 חודשים לאחר המיקרה התוצאה לבדיקת נוגדנים שלילית....

תחושת "שריפה ברגליים" לפני 4 שנים 10 חדשים #6494

שלום
נשמע כמו נוירופתיה קלה של סיבי העצב הדקים. לרוב הבעיה לא מתקדמת, והסימפטומים אף עשויים להיות מוטבים עם טיפול או ספונטנית. HIV זו סיבה אחת נדירה, בד"כ לא מוצאים סיבה ברורה. אם שמונה חודשים אתה שלילי ל- HIV ככל הנראה לא נדבקת בנגיף.
בברכה
ד"ר רון דבי

תחושת "שריפה ברגליים" לפני 4 שנים 10 חדשים #6499

דר' רון דבי, תודה רבה על תשובותיך,
הרופא הנורולוג שלח אותי לביופסיית הסיבים הדקים לאחר שביקשתי , קראתי במאמרים שפירסמת באינטרנט שתופעות אלו של רגליים "שורפות" יכולות להיגרם מבעייה בסיבים הדקים. לא נראה שהוא מבין בתחום זה כ"כ...
לשאלותיי:
האם עליי לבקש מרופא הנורולוג הפנייה לבית החולים למעקב וטיפול?
באיזה טיפול מדובר? האם הטיפול נועד להקל על הסימפטומים או מעכב התפתחות והתקדמות הנירופטיה?(אלו כדורים, מה שמם?)
מה אוכל לעשות כדי שהנירופטייה לא תתקדם?
אני מיתנצל ששואל לא מעט שאלות, נא עזור לי לצאת מהמצב הנורא אליו נקלעתי...

תחושת "שריפה ברגליים" לפני 4 שנים 10 חדשים #6502

נוירופתיה של הסיבים הקטנים

שלום,
לא תמיד מוצאים סיבה לנוירופתיה של הסיבים הקטנים, ואז הטיפול הוא רק סימפטומטי, כלומר לכאבים ולהפרעות התחושה. הטיפול יכול להיות תרופתי או איר, כמו למשך רפואה משלימה. במידה ומוצאים סיבה, כמו למשל סוכרת, מחלות דלקתיות וכו' אז הטיפול הוא הסיבה. לגבי הטיפול והבירור עליך לפנות לרופא המטפל או לרופא נוירולוג.
בברכה
ד"ר רון דבי
  • עמוד:
  • 1
  • 2
  • 3
זמן יצירת העמוד: 0.400 שניות
לפרטים נוספים או לשאלות הנכם מוזמנים להיכנס לפורום נוירולוגיה

ייעוץ ע"י ד"ר רון דבי מזכה בהחזר כספי ע"י הביטוחים המשלימים של כל קופות החולים (כללית מושלם, מאוחדת עדיף ושיא, לאומית זהב) וביטוחי בריאות פרטיים.
(בהתאם לתקנון הגופים המבטחים)
מנהל ועורך רפואי- ד"ר רון דבי, מומחה לנוירולוגיה ולמחלות עצבים ושרירים
 הרצליה מדיקל סנטר רח' מדינת היהודים 89 הרצליה טל:09-9592555, פקס: 0732599099

כל הזכויות שמורות לד"ר רון דבי נוירולוג, מומחה לנוירולוגיה